piątek, 30 maja 2014

Drożdżówki z rabarbarem

Przepis na te drożdżówki znalazłam na stronie http://madameedith.blogspot.com ,są pyszne, pulchne i pięknie pachną. Z ciastem drożdżowym się super pracuję. Zresztą do tej pory nigdy nie miałam problemu z żadnym z nich ;) Polecam ten przepis, jest bardzo prosty. Polecam również pyszną stronę madameedith ;)

Składniki:
525g mąki pszennej
200ml letniego mleka(można mniej)
11g suchych drożdży 
100g cukru pudru
3 jajka
szczypta soli
90g roztopionego masła

dodatkowo:
700g rabarbaru
6 łyżek cukru trzcinowego
1 małe rozbełtane jajko
25 g cukru trzcinowego
50g płatków owsianych


Wykonanie:
Masło przekładamy do garnka i rozpuszczamy. Odstawiamy na 15 minut do ostygnięcia. Przez ten czas wsypujemy mąkę do miski, dodajemy suche drożdże,szczyptę soli, cukier puder i wbijamy całe jajka. Wszystko dokładnie mieszamy łyżką. Gdy masło ostygło wlewamy powoli do miski,dalej mieszając. Następnie dolewamy małymi porcjami ciepłe, lecz nie gorące mleko ok 35C. Dobrze wyrabiamy ciasto ok 8 minut, aż zacznie odchodzić nam od dłoni. Wkładamy do miski, przykrywamy czystą ścierką i odstawiamy do wyrośnięcia na 1.30minut. Powinno podwoić objętość jak na zdj u góry.


W między czasie dokładnie myjemy rabarbar i kroimy go na 1 cm kawałki. Zasypujemy całość 6 łyżkami cukru trzcinowego i odstawiamy, aż puszczą sok.


Kiedy ciasto wyrośnie, dzielimy na 8 części. Każdy wyciągamy w dłoniach nasmarowanych oliwą. 
Następnie zwijamy, robiąc ślimaka.


 Drożdżówki ukłądamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pod każdą drożdżówką wysypujemy odrobinę płatków owsianych.Pamiętaj musisz zrobić ok 4 cm przerwy między drożdżówkami, wyrosną ;)
 Na wierzch kładziemy rabarbar obtoczony w cukrze. Bułki smarujemy rozbełtanym jajkiem i posypujemy odrobiną cukru trzcinowego .Zostawiamy chwilę do wyrośnięcia.
Piekarnik nagrzewamy do 200C i pieczemy przez ok 18 minut.Najlepiej smakują na ciepło ze szklanką zimnego mleka ;)


Smacznego!!! 

czwartek, 29 maja 2014

Mus truskawkowy z bananami i jogurtem

Podobno zbliżają się upały,ile w tym prawdy? hmm...
Nie wiem jak Wy, ale Ja w takie dni chłodzę się jogurtem naturalnym i owocami. Niestety nie mogę jeść lodów,zawsze po nich jestem chora :/ ,ale czasami jest to silniejsze ode mnie i skuszę się na jednego małego, wtedy cierpię tak jak teraz. 
Ale mam coś lepszego dla was. Pyszny mus truskawkowy z jogurtem i bananami. Pożywny, lekki  i dobry na ochłodę deser. Do tego szybki w przygotowaniu.

  Składniki:
2 dojrzałe banany
1 duży jogurt naturalny
pół kilo truskawek (można więcej;]) 
blender


 Wykonanie:
Banany wrzucamy do blendera, wlewamy cały jogurt naturalny i miksujemy,aż powstanie gładka masa. Przelewamy do pucharków lub kieliszków od wina. Myjemy kubek od blendera. Wrzucamy truskawki i miksujemy je na gładki mus. Następnie przelewamy go do kielicha, na masę bananowo-jogurtową. Dekorujemy świeżą truskawką. Gotowe.

 
 Smacznego!!!




Masło orzechowe

Jeśli tak jak Ja, próbowaliście sklepowe masło orzechowe i nie przypadło wam do gustu, zróbcie swoje własne. Możecie przyprawić tak jak lubicie, czy na słono ,czy na słodko. Te sklepowe masło jest dla mnie za mdłe. Gdy pierwszy raz kupiliśmy je we Wrocławiu, nie mogłam się doczekać kiedy wrócę do domu i zjem pyszna kanapkę z tym cudem, tyle o nim słyszałam. Amerykanie się nim zajadają, myślę.. musi być pyszne. Gdy otworzyłam słoiczek i spróbowałam, rozczarowałam się. 
BLE jak oni mogą to jeść!!!
Minęło parę lat od tamtego czasu, ostatnio wyczytałam , że zrobienie własnego masła orzechowego zajmie tylko 10 minut. Wszyscy polecali i gwarantowali, że jest lepszy, niż te nasze sklepowe. 
Więc postanowiłam zrobić i JA :) 
Powiem wam, że nie żałuję, jest przepyszne :) 

 
 Składniki na 1 mały słoiczek:
200g orzeszków ziemnych niesolonych
szczypta soli
(jeśli lubisz bardziej słone, możesz dodać więcej, ale zrób to dopiero po spróbowaniu masła)
1 łyżka cukru pudru 
(jeśli lubisz słodsze, możesz dodać więcej, ale zrób to dopiero po zrobieniu masła )

  

  
Wykonanie:
Wszystkie składniki zmieszaj dokładnie w malakserze, jeśli nie posiadacie, możecie tak jak Ja zrobić to w młynku. Ja posiadam spory młynek, był w zestawie z blenderem.


  Jeśli brakuję wam soli, czy tez cukru pudru, śmiało dodajcie.Niektórzy dodają odrobinę oliwy. Jeśli widzisz , że jest taka potrzeba dodaj 1 łyżkę lub dwie. Tak gotowe masło orzechowe, przekładamy do czystego słoiczka,zamykamy i przechowujemy w lodówce, do ok. 1 miesiąca. Gotowe.

Niebawem podam wam przepis na przepyszna kanapkę z domowym masłem orzechowym. ;)


Smacznego!!!

wtorek, 27 maja 2014

Tarta z truskawkami lub z jagodami

Nie ma nic lepszego na upały, niż sernik na zimno. Dziś zrobiłam go na kruchej tarcie z truskawkami. Wyszedł delikatny i pyszny. Sezon trwa,więc korzystajmy :)

  Składniki:
Ciasto:
300g mąki
150g masła
30g cukru pudru
2 żółtka
2 łyżki smietany
pół łyżeczki proszku do pieczenia
Wypełnienie:
4 serki waniliowe Danio (150g)
śmietanka 30% (200g)
3 łyżki cukru pudru
2 łyżki żelatyny
truskawki, jagody itp
Wykonanie:
Ciasto: Mąkę przesiewamy do miski, dodajemy masło,cukier puder,proszek do pieczenia, wszystko dokładnie siekamy. Następnie dodajemy żółtka, śmietanę i chwilę zagniatamy całość. Formujemy kulę,zawijamy w folię spożywczą i wkładamy do lodówki na 30 minut. Po tym czasie rozwałkowujemy ciasto i wykładamy do wysmarowanej masłem i posypanej bułką tartą, formy do tarty.
Ciasto nakłuwamy widelcem, wykładamy na nie papier do pieczenia i wsypujemy fasolę,żeby podczas pieczenia zbyt mocno nie urosło. Pieczemy w 180C przez około 13 minut, następnie ściągamy papier z fasolą i pieczemy jeszcze chwilę, aż ciasto ładnie się zrumieni. Chłodzimy.
  Wypełnienie: Żelatynę rozpuszczamy w 100ml gorącej wody. Miksujemy z serkami Danio. Śmietankę ubijamy z cukrem pudrem na sztywno. Dodajemy do serków i delikatnie mieszamy do połączenia się składników, następnie miksujemy do uzyskania gładkiej masy. Tak gotową masę wylewamy na ostudzone ciasto. Chłodzimy w lodówce przez około 2h. 


 Po tym czasie dekorujemy całość świeżymi truskawkami. Gotowe.


Smacznego!!!

poniedziałek, 26 maja 2014

Naleśniki z bitą śmietaną i truskawkami

Sezon w pełni!!!
Truskawki


Jeśli nie macie alergii na te pyszne owoce, objadajcie się do woli, obfitują w witaminy i składniki mineralne.
Zawierają witaminę C, kwas foliowy, witaminę A, witaminy z grupy B, można w nich znaleźć potas, wapń, magnes i mangan. 
Wprowadź je do menu dziecka. W diecie najmłodszych truskawki są ważne ze względu na działanie przeczyszczające, dzięki czemu przeciwdziałają zaparciom.Trzeba jednak pamiętać , że truskawki uczulają. Należy je wtedy wyeliminować z diety i wrócić w kolejnym sezonie,gdyż u większości osób alergia na truskawki mija, gdy uodporni się na nie ich układ pokarmowy.


Składniki:
mleko
mąką pszenna
jajko
szczypta soli
oliwa
truskawki
śmietanka 30%-36%
cukier puder

 Wykonanie:
Mleko wlewamy do miski, dodajemy całe jajko, szczyptę soli i powoli dosypujemy mąkę , cały czas mieszając trzepaczką do uzyskania odpowiedniej konsystencji (jak na zdj.) nie może być zbyt gęsta, nie chcemy grubych racuchów. Na patelnię wlewamy odrobinę oliwy i smażymy naleśniki.

  Truskawki myjemy, pozbywamy się ogonków i kroimy na ćwiartki. Śmietankę ubijamy na sztywno z odrobiną cukru pudru. Gdy naleśniki lekko nam przestygną, nakładamy na środek bita śmietanę i truskawki. Zwijamy na pół, posypujemy cukrem pudrem i zajadamy ;) Gotowe!


PS: A o to najwierniejszy z najwierniejszych, jeśli chodzi o bitą śmietanę ;) We własnej osobie, Biały Bambosz, czyli Władeczek :) 


 Smacznego!!!
 


poniedziałek, 19 maja 2014

Pizza z szynka i oliwkami

Po przejechaniu 40km rowerkami, nabraliśmy ochoty na pizze.Niestety w tym mieście nigdzie nie zje się dobrej pizzy, przynajmniej takiej jak my lubimy, na cienkim cieście :D więc znowu zrobiłam sobie sama O! 
A że jestem w tym całkiem nie zła i lubię patrzeć jak mój partner wcina ją ze smakiem, robię ją bardzo często. Ciasto jest pyszne i bardzo fajnie się z nim pracuję. Sama przyjemność :)

Składniki:
250g mąki
5g soli
5g świeżych drożdży
168ml letniej wody
buła tarta do podsypania

Sos:
łyżka oliwy
sos pomidorowy
suszone oregano
ząbek czosnku
sól,pieprz

Dodatki:
pieczarki
żółty ser
7 plasterków szynki
oliwki
cebula
8 pomidorków koktajlowych
mozzarella
suszone oregano
rukola

 
 Wykonanie:
Ciasto:  Mąkę wsypujemy do miski. Drożdże rozpuszczamy w letniej wodzie. Do mąki dodajemy sól, rozpuszczone drożdże i zagniatamy ciasto przez 8-10 minut, aż  zacznie odchodzić samo od ręki. Jeśli mocno się klei, oprószamy mąką dłonie i zagniatamy dalej.Ciasto odstawiamy na 30minut do wyrośnięcia.



Sos: Oliwę wlewamy do garnuszka dodajemy sos pomidorowy zgnieciony zabek czosnku i przyprawy, zostawiamy na małym ogniu, niech odparuję.
Przez ten czas ścieramy ser na dużych oczkach, pieczarki kroimy i dusimy na patelni, niech puszczą wodę. Cebulę kroimy w piórka, pomidorki w ćwiartki, szynkę w paski.Oliwki zostawiamy w całości, a ser mozzarella kroimy w plastry. Rukolę płuczemy.


Gdy ciasto wyrosło, lekko rozciągamy dłońmi na okrąg. Następnie wałkujemy na spory placek. Blaszkę wysypujemy bułką tartą, kładziemy na niej placek. Smarujemy sosem pomidorowych, posypujemy żółtym serem, pieczarkami, szynką, cebulą, pomidorkami, oliwkami, wszystko doprawiamy suszonym oregano. Pieczemy w 220C przez ok 15 minut, pod koniec pieczenia, gdzieś 4 minuty przed, dodajemy ser mozzarella. Podajemy z rukolą lub bez rukoli.  ;) Gotowe i obłędne :)


Bon Appetit!!!

piątek, 16 maja 2014

Fusilli ze szpinakiem i kurczakiem

Fusilli, Eliche, Tortiglioni, Spirali, rodzaj południowo włoskiego makaronu w formie spirali wykonanej z płaskiego kawałka ciasta semoliny. Wyglądem przypomina świderek ,i w ten sposób bywa nazywany w Polsce. Wywodzi się z Kampanii, nazwa pochodzi od wnętrza gwintowanej lufy karabinowej, które spiralka przypomina (włoski archaizm fusile).
Szpinak - trudna historia
 "Jego historia jest burzliwa. Były zażyłe kontakty z pielęgniarkami i niejasne układy ze światem biznesu. Były znajomości z ikonami popkultury, wśród których miał wiernych orędowników. Były wielkie obietnice, w które uwierzył świat i równie wielkie rozczarowania, gdy wyszło na jaw, że to zwykły blef. A gdy wydawało się, że spadł na samo dno, los dał mu kolejną szansę. Skwapliwie z niej skorzystał. Dziś znów gości w sercach i na talerzach wielu fanów"
Zapraszam was do przeczytania ciekawego artykuły na temat trudnej historii szpinaku ;)

Składniki:
paczka makaronu fusilli
2 filety z kurczaka
sporo liści świeżego szpinaku ;)
ząbek czosnku
papryka słodka mielona
sól,pieprz
żółty ser
świeży tymianek
suszone oregano
olej rzepakowy

 
Wykonanie:
Fileta płuczemy i kroimy na cienkie paseczki. Doprawiamy solą, pieprzem, słodką mieloną papryką i tymiankiem. Smażymy na oleju rzepakowym do zrumienienia. Gdy mięso jest gotowe zdejmujemy z patelni. Makaron gotujemy w lekko osolonej wodzie al' dente. 


 Szpinak płuczemy, odcinamy ogonki. Na patelni podsmażamy pokrojony w plasterki czosnek, dodajemy całe liście szpinaku i smażymy do momentu, aż lekko zwiotczeją. Do szpinaku dodajemy ugotowany, odcedzony makaron i usmażone wcześniej kawałki fileta. Wszystko dokładnie mieszamy, doprawiamy jeśli jest taka potrzeba solą i pieprzem, posypujemy suszonym oregano, mieszamy. Podajemy z posypanym, startym na małych oczkach żółtym serem. Gotowe.  


Bon Appetit!!! 

czwartek, 15 maja 2014

Szarlotka

Jest to bardzo szybki i smaczny przepis na szarlotkę. Przepis znalazłam na stronie http://tastefullyblog.blogspot.com/
Szarlotka jest bardzo wilgotna i miękka. Robi się ją błyskawicznie, wystarczy pokroić jabłka i wymieszać z resztą składników.Nic prostszego. 

Składniki:
5 dużych jabłek
1/2 szkl. cukru
sok z połowy cytryny
1 opakowanie cukru waniliowego
2 i 1/2 szkl mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 szkl oleju
2 jaja

 
 Wykonanie:
Jabłka obieramy i kroimy w małą kostkę.Następnie przekładamy do dużej miski. Jabłka zasypujemy cukrem i cukrem waniliowym. Chwilę czekamy niech puszczą sok. Dodajemy sok z cytryny mieszamy. Następnie do jabłek wsypujemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i dokładnie mieszamy.


Następnie wlewamy olej i rozbełtane jaja. Wszystko dokładnie mieszamy, aż jabłka pokryją się ciastem. Formę o wielkości 24 cm smarujemy masłem lub oliwą. Wykładamy ciasto wyrównujemy.
Pieczemy w 180C przez ok 1h.  Gotowe. 



Smacznego!!! 

wtorek, 13 maja 2014

Homemade zapiekanka

"W tym smutnym jak .... mieście" nie ma nawet dobrych zapiekanek. Każdy znas czasami ma ochotę zjeść coś poza domem. Niestety u nas nie da się tego zrobić, więc postanowiłam zrobić sobie sama pyszne zapiekanki. Nie będę się prosić O! :P

Składniki:
1 bagietka,
pieczarki,
ser żółty,
pół papryki czerwonej,
kawałek pora,
ketchup,
zioła prowansalskie,


Wykonanie:
Bagietki kroimy wzdłuż. Pieczarki kroimy na małe kawałki i dusimy, niech puszczą wodę. Ser ścieramy na dużych oczkach, paprykę kroimy na małą kostkę, por w krążki. Na bagietkę nakładamy pieczarki, ser ,paprykę, por i posypujemy ziołami. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 170C przez ok 10 minut. Jeśli nie lubicie dodatków, możecie polać zapiekankę po upieczeniu ketchupem. Gotowe.


Smacznego!!!

Zostałam nominowana do Liebster Blog Award nominowała mnie Kasia z bloga http://u-pieczona.blogspot.com/ . Dzięki za nominację.



ZASADY:„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował”.

1.Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?
Bez jedzenia i moich kotów ;)
2.Jaki smak najbardziej opisuje Twój charakter?
pikantny
3.Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu bloga?
Wymaga systematyczności, a czasami brak czasu.
4.Gdzie najczesciej szukasz kulinarnych inspiracji?
książki, internet
5.Wymarzony cel podróży?
Marrakesz
6.Masz słabość do...?
makaronu i kotów ;)
7.Jak najczesciej spędzasz czas?
na rowerze i przy garach :P
8. Co sprawiło, że postanowiłaś rozpoczac blogowanie?
namówił mnie chłopak :D
9.Uzależnienie?
jedzenie
10.Ulubiony program kulinarny?
Two Greedy Italians <3
11. Bez czego nie wyjdziesz z domu?
bez telefonu i karty :D
 
Moje pytania:
 
1. Najgorszy film jaki oglądałaś?
2.Twoja pierwsza myśl rano, zaraz po przebudzeniu?
3.Najlepsze wakacje spędziłam w ...?
4.Najtrudniejsza potrawa jaką robiłaś to...? 
5.Ulubiona książka kucharska?
6.Książka czy film?
7.Za 30 lat chciałabym...?
8.Mając czarodziejską różdżkę zmieniłam bym w swoim życiu...?
9.Tańczyłaś kiedyś na stole? :D
10.Przeraża mnie..?
11.Ty w jednym słowie? 
 
Nominuję:
 
 




  

poniedziałek, 12 maja 2014

Ślimaki po burgundzku

Winniczek to największy lądowy ślimak w Polsce, średnica muszli przeciętnie ok. 5 cm. Bywa eksportowany z Polski do Francji. W niektórych rejonach Polski, z powodu nadmiernego eksportu, stał się gatunkiem rzadkim. Na terenie Polski jest objęty ochroną częściową. Zezwolono jedynie na zbiór osobników o średnicy muszli powyżej 30mm, w okresie od 1 do 31 maja.

Walory smakowe ślimaków winniczków ceniono w starożytnym Rzymie. Przypisywano mu także właściwości lecznicze oraz uważano, że działa jak afrodyzjak. Starożytni Rzymianie zabrali ze sobą winniczki jako pokarm na Wyspy Brytyjskie,gdzie do tej pory nazywa się go "ślimakiem rzymskim" czyli Roman snail.W Europie ślimaki jadalne są aktualnie popularne we Francji, gdzie uchodzą za przysmak oraz w Belgii, Holandii, Portugalii i Hiszpanii. Ślimaki są znane również m.in. w kuchni japońskiej oraz kuchni chińskiej, a także na kontynencie afrykańskim w Nigerii i Południowej Afryce.
Ślimaki mogą być przyrządzane poprzez gotowanie, pieczenie na ruszcie lub duszenie w sosie. W kuchni francuskiej gotowane ślimaki podawane są zazwyczaj jako przystawka. Charakteryzują się stosunkowo dużą zawartością dobrej jakości białka (15%), przy jednoczesnej niskiej zawartości tłuszczu (2,4%), przy czym 75% stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy i kwas linolenowy. Największą część stanowi woda (80%). Chude mięso ślimaków zawiera też sporo wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku i selenu. Mięso ślimaków jest wskazane w zaleceniu diety wysokoproteinowej, niskotłuszczowej.


Składniki:
80 ślimaków winniczków,

Wywar:
1 duża marchewka,
1 pietruszka,
kawałek selera,
gałązki kopru i pietruszki,
wino półwytrawne,
vegeta,

Masło czosnkowe:

kostka dobrego masła,
natka pietruszki,
ząbek czosnku,
sól,



Wykonanie:
 Dzień pierwszy: Zbieranie, mycie, karmienie marchewką i odłożenie do skrzynki z dziurkami, żeby miały czym oddychać.
Dzień drugi: Mycie, karmienie marchewką, odłożenie do skrzynki.
Dzień trzeci: Mycie, odłożenie do skrzynki.
Dzień czwarty: Mycie i do skrzynki.
Dzień piąty: Mycie.
(gdy ślimak wyschnie to się chowa,ale jak się zaczyna je myć to wychodzą na zewnątrz. Jeśli któryś nie wyjdzie, trzeba go usunąć w trawę ;)
Nie którzy głodzą ślimaki, ale mój brat woli metodę z marchewką ;)
I jeszcze jedno jeśli chcecie, możecie nie myć codziennie ślimaków, ale lepiej to zrobić, wtedy widać czy jeszcze wydalają czy już nie. Po za tym skorupki ślimaka muszą być czyste,będą nam potrzebne, nie chcemy się dodatkowo męczyć z ich myciem i skrobaniem.)
W piątym dniu myjemy ślimaki i pozbywamy się śluzu.
Ślimaki sypiemy solą, zaczynają obficie wydzielać śluz, który wyciskany na zewnątrz muszli powoduje wydobywanie się, ni to piszczenia, ni to syczenia. W każdym razie osoby o słabych nerwach nie powinny być przy tej czynności, przyznam, że ominęło mnie to - na szczęście :P
Można również zasypać solą i zostawić na godzinę.
Ale brat zasypał, poczekał kilka minut, wypłukał w wodzie z solą i octem, potem jeszcze raz zasolił i chwilę poczekał. Czasem trzeba czynność powtórzyć po raz trzeci.
Kiedy już się wyśluzują w miarę mocno, myjemy i zabijamy.
Zabicie ślimaka polega na wrzuceniu go do wrzącej wody na około 5-7 minut.
Następnie wyciągamy, studzimy i teraz trzeba wydobyć ze skorupek to co najważniejsze :)




 Za pomocą patyczka do szaszłyków, delikatnie wyciągamy całego ślimaka. Ślimak to nie tylko to co widać,skorupka jest w całości nim wypełniona. Trzeba robić to delikatnie ,żeby cały ślimak wyszedł nie naruszony. Jeśli taki będzie i zostanie coś głęboko w środku. Skorupka będzie to wyrzucenia. A pamiętajcie że  będą wam potrzebne. 
Po wyciągnięciu odcinamy tzw. stopki, tylko one nadają się do spożycia (zdj. do góry)
Stopki dokładnie myjemy, jeśli jeszcze został na nich jakiś śluz.
Następnie wrzucamy do garnka z dowolnym wywarem i dowolnymi ziołami, warzywami, co kto chce. 
 Po około 1,5 do 2 godzin wyciągamy nasze ślimacze stopki.


W miedzy czasie, kiedy ślimaki się gotowały należało też wygotować muszle, ponieważ do nich będziemy z powrotem wkładać nasze przysmaki.




 Gdy skorupki są gotowe, nalewamy do nich łyżeczkę wina.


 Wkładamy ugotowanego w wywarze ślimaka lub dwa w zależności jakie duże są muszle.
 


Zaklejamy skorupkę masłem czosnkowym (Pietruszkę drobno siekamy, czosnek przegniatamy przez praskę. Wszystko dokładnie mieszamy z kostką dobrego masła i doprawiamy solą) i układamy na blaszke z folią aluminiową, żeby się nie przewracały.
 



 Pieczemy ok 10 minut w 170C, pilnując żeby się nie spaliły.
Chodzi głównie o to żeby roztopiło się masło a ślimak ogrzał się w nim i w winie.
 


Gotowe i uwierzcie przepyszna przekąską. 


Bon appétit!